Студенти взяли участь у постановці опери «Запорожець за Дунаєм»

Днями у Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк повна зала глядачів насолоджувалась новою постановкою найвідомішої оперної історії «Запорожець за Дунаєм». У дійстві взяли участь студенти кафедри виконавського мистецтва, кафедри методики музичного виховання та диригування, кафедри сценічного мистецтва та хореографії. Музичний супровід здійснив Академічний симфонічний оркестр Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк, художній керівник та головний диригент Сергій Черняк Вечір став не лише вшануванням творчості Гулака-Артемовського, а й своєрідним відзначенням історичної події – 160-ої річниці від першої постановки його опери “Запорожець за Дунаєм”.

Зазвичай глядачі, що прийшли на “Запорожця”, бачили на сцені мальовниче українське село. Молодий режисер Іван Тимків відмовився від побутового реалізму, створивши абстрактний, метафоричний простір. Сцена перетворилася на величезний темний об’єм, наповнений кольором стрічок. Художній образ завжди приховує в собі потенціал множинного прочитання: коричнева стрічка символізувала землю-годувальницю, жовтогаряча стрічка символізувала хліб, фіолетова – мудрість, а малинова – душевну щирість, рожева символізувала достаток, блакитні і сині стрічки – це колір неба і води, символ сили і здоров’я, а світло-зелена уособлювала красу і молодість.

Студенти ННІМ натхненно перевтілились на сцені у Козаків і Козачок, які постали могутньою, волелюбною силою, що здатна протистояти будь-яким перешкодам та ворогам. І це заради здійснення найзаповітнішого бажання – повернення на святу українську землю та життя у вільній Україні!

Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити та творити у цей надскладний для країни час.