Навчально-методичні семінари для студентів з метою національно-патріотичного виховання

Упродовж лютого-березня 2024 року за ініціативою навчально- виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи (НВЛВППР) ПНУ та в рамках реалізації завдань національно-патріотичного виховання в системі навчально-виховного процесу триває суспільно-важливий цикл занять постійно діючого навчально-методичного семінару кураторів, аспірантів, магістрантів та нарад заступників з виховної роботи.

Цикл охоплює всі факультети та інститути Прикарпатського університету та спрямований на підвищення рівня методичних спроможностей вихованців в організації та проведенні національно-патріотичних заходів зі студентської молоддю.

Для виступів перед слухачами запрошувались такі провідні фахівці: Наталія Чаплинська – депутатка Івано-Франківської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС, російсько-Української війни та їх сімей двох скликань поспіль; психолог, психотерапевт; директор БО «Благодійний фонд ІГТЕГРО» (тема семінару: «Психологічна реабілітація як умова повернення ветеранів російсько-української війни до повноцінного життя»; тема виступу: «Психологічна реабілітація військових ветеранів: зарубіжний досвід та українські реалії»; Юрій Костелей – керівник відділу запобігання та виявлення корупції Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (тема семінару: «Особливості актуалізації протидії корупції за умов війни»; тема виступу: «Антикорупційна програма Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на 2024-2026 рр.»; Ігор Козич – доктор юридичних наук, професор завідувач кафедри політики у сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права (тема семінару: «Поводження з військовополоненими у векторі міжнародно- правового регулювання: реалії війни»; тема виступу: «Поводження з військовополоненими: міжнародно-правове регулювання та реалії в умовах агресії рф».

На кожній зустрічі завідувачка навчально-виробничої лабораторії виховної та психолого-педагогічної роботи Лілія Романкова та керівник семінару кураторів, методист вищої категорії доцент Зоя Юрченко презентували власний творчий доробок лабораторії – методичні розробки, добірки відео та аудіо контенту та проводили психологічне консультування, а саме:

– поради психологів «Пільги для учасників бойових дій: що гарантує держава» (дата семінару – 15.02.2024 р.);

– «Як упоратися з панікою під час війни?» (дата семінару – 29.02.2024 р.); – поради психологів «Правила спілкування цивільних (в тому числі родини) з військовими, які повернулися з фронту» (дата семінару – 29.02.2024 р.);

– добірка відео та аудіо контенту «Відлуння війни у різних жанрах мистецтва».

Працівники лабораторії та запропоновані фахівці докладно відповіли на запитання слухачів; інтерес і потреба у таких заходах підтверджена також загальною кількістю присутніх – 111 осіб.

Цикл національно-патріотичних заходів триває, кожний семінар ретельно готується фахівцями лабораторії і, як свідчать відгуки слухачів є орієнтиром для наслідування у методиці виховної роботи на рівні навчальних структурних підрозділів університету.