Відбувся Круглий стіл “Наукове товариство ім.Шевчена. 150 років на службі української науки та культури”

20 листопада 2023 року комісія психології ІФО НТШ взяла участь у роботі Круглого столу “Наукове товариство ім.Шевчена. 150 років на службі української науки та культури”, який проходив в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка https://kpr.pnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/160/2023/11/1-1.pdf

Голова обласної організації НТШ Василь Мойсишин у своєму зверненні до присутніх наголосив, що нині обласний осередок Наукового товариства ім. Шевченка є вагомою науково-видавничою інституцією, яка активно спрямовує свої зусилля на дослідження, відкриття й збереження національної спадщини, на вшанування наукових традицій і досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання. Дискутанти були суголосні в тому, що розвиток науки, ефективне використання її результатів, упровадження інноваційних технологій є основою інтелектуального потенціалу нації, її гідного майбутнього, а також запорукою нашої Перемоги над ворогом.

Модерував захід дійсний член НТШ, доктор філологічних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Степан Хороб.

Дискутантами виступили письменник Василь Бабій, дійсні члени НТШ – доктор технічних наук, професор Василь Мойсишин, кандидат філологічних наук, доцент Євген Баран, члени НТШ – доктор історичних наук, професор Олег Малярчук, доктор історичних наук, професор Ігор Любчик, кандидат економічних наук, доцент Богдан Гречаник, кандидат філософських наук, доцент Ярослав Гнатюк, кандидат психологічних наук, доцент Світлана Литвин-Кіндратюк, кандидат психологічних наук, доцент Оксана Паркулаб, кандидат філософських наук, доцент Володимир Сабадуха, кандидат медичних наук, доцент Антон Симчич.

Під час Круглого столу презентовано довідник «Дійсні члени НТШ з Івано-Франківська». видання філософської комісії ІФ НТШ «Філософські дискусії», матеріали Круглого столу комісії психології ІФО НТШ, поточні номери «Прикарпатського вісника НТШ», а також  розгорнуто виставку книг дійсних членів НТШ з фондів ОУНБ ім. І.Я. Франка.

Філософську комісію ІФО НТШ представляли кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ярослав Гнатюк, кандидат філософських наук, професор Михайло Голянич та доктор філософських наук, професор кафедри суспільних наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Володимир Сабадуха.
Про діяльність психологічної комісії ІФО НТШ розповіли присутнім кандидатка психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри психології розвитку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Оксана Паркулаб та кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології розвитку Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Світлана Литвин-Кіндратюк.