Онлайн зустріч студентів ПНУ із представником інформаційного центру Європейської комісії та Європейського парламенту у Вроцлаві

Студенти спеціальностей «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та «Міжнародне право» Прикарпатського національного університету провели онлайн зустріч із представником інформаційного центру Європейської комісії та Європейського парламенту в м. Вроцлав (Республіка Польща) Рафалом Ґвіздом.

В рамках презентації пан Ґвізд окреслив перед студентами специфіку функціонування Європейського Союзу в цілому, його головних інституцій, акцентуючи увагу на діяльності Єврокомісії. Також він розповів в який спосіб ЄС намагається протидіяти дезінформації Росії, як її інституції підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії та допомагають українським громадянам, які перебувають на території країн Євросоюзу.

Особливий інтерес у студентів в рамках цієї інтерактивної зустрічі викликала інформація про можливості для студентів брати участь у програмах академічної мобільності та способи пошуку громадянами України роботи в країнах ЄС.

Друга частина зустрічі відбувалася в режимі запитань – відповідей. З одного боку студенти відповідали пану Гвізду на питання, які стосувалися сприйняття ними Європейського Союзу, бачення шляхів поглиблення співпраці України та Євросоюзу. Водночас пан Гвізд поділився своїми думками стосовно українських перспектив в об’єднаній Європі, окреслив ключові виклики, з якими стикалася польська держава на етапі переговорів про вступ в ЄС, охарактеризував причини через які Польща до цього часу не перейшла на валюту євро.

Високу активність в ході заходу, який відбувався англійською мовою, продемонстрували студенти спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Анна Данилюк, Іван Козак, Нестор Кричковський, Володимир Куртяник, Оксана Мельник та Євангеліна Соколик.

На завершення спілкування модератор зустрічі доцент кафедри міжнародних відносин Ігор Гурак подякував пану Гвізду за те, що він знайшов час поспілкуватися зі студентами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, за цікаву презентацію та змістовні відповіді.