Фінал III студентського конкурсу «НІЧ ПЕРЕКЛАДАЧІВ»

Днями відбувся фінал конкурсу «НІЧ ПЕРЕКЛАДАЧІВ», організованого кафедрою слов’янських мов та Центром польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Уже втретє в місті студенти та випускники зустрілися, щоб разом читати та перекладати польську літературу в рамках конкурсу літературного  перекладу.

Цього року це були вибрані вірші та фрагменти Збігнєва Герберта. Пан Когіто, видатного  поета  і есеїста, драматурга , письменника  світового рівня. У соту річницю до  дня народження Герберта учасники “вибралися”  до Львова, його рідного міста, звідки його колись вигнала війна.

Зустріч із творчістю письменника супроводжувалася властивою для Герберта ніжністю й мужністю, цікавістю до світу й ерудицією, вірністю тим, хто пішов із життя.

Гостей привітали проректор ПНУ Сергій Шарин,  декан факультету філології Роман Голод, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч,  які висвітлили ціність цього конкурсу і його значення для дороги формування філологів, а також для культурної мозайки регіону Прикарпаття.

У програмі передбачено  дискусійну  панель за участю членів журі конкурсу, перекладачів творів Герберта – Андрія Павлишина, Валерія Бутевича та Наталії Ткачик, поетеси та перекладачки, випускниці Прикарпатського університету.

У фіналі взяли участь студенти і абсольвенти з 15 університетів України, серед яких є вищі навчальні заклади з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Луцька, Вінниці, Хмельницького та студенти Прикарпатського університету.

Серед нагороджених перекладачів – випускники та студенти Прикарпатського університету – Богдан Кирста, Юлія Левандівська, Уляна Гаврилюк та Анна Семерова. Ми вітаємо переможців з успіхом, а всіх учасників з мужністю та чуйністю перекладача.