Проблеми геронтології та геронтопсихології є доволі актуальними для сьогодення як в площині теоретичного аналізу, так і в площині психологічної практики. Спостерігається недостатній рівень знань щодо оптимізації процесу життєздійснення особистості як суб’єкта життєтворення саме в період геронтогенезу. Lubtlski Uniwersytet Trzeciego Wieku ініціював проведення міжнародної наукової конференції «Виклики сучасної геронтології», в якій взяли активну участь викладачі кафедри психології розвитку. Зокрема, професор кафедри Климишин О.І. підготувала доповідь на тему «Християнсько-психологічний супровід людей похилого віку», обґрунтовуючи практику надання психологічної допомоги людям похилого віку в рамках християнсько-орієнтованої психології. Здійснено акцент на екзистенційних переживаннях людей похилого віку та психотерапевтичному потенціалі християнських духовних практик.