Біоекологічний хакатон зібрав учнівську молодь Прикарпаття на три дні пізнання, досліджень і змагань 12–14 травня 2025 року з нагоди 85-річчя Карпатського університету імені Василя Стефаника відбувся традиційний біоекологічний хакатон, організований кафедрою біології та екології.
Цьогоріч він пройшов у новому форматі, під оновленою назвою STEFANYKecoHACK та з модернізованим логотипом, зберігши незмінну мету — популяризувати біологію й екологію серед учнівської молоді, виховувати любов до природи, розвивати навички командної роботи та чесного змагання.
Захід відбувся під гаслом «Весна у місті» у співпраці з КП «Центр розвитку міста і рекреації» за організаційної підтримки Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА та Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Попри складні часи, STEFANYKecoHACK зібрав майже 60 учасників — учнів 8–11 класів з різних куточків Івано-Франківської області. Програма хакатону була надзвичайно насиченою: учасники занурились у світ наукового дослідження весняного пробудження природи через практичні заняття, експерименти, творчі майстерки та змагання.
У перший день школярі взяли участь у циклі воркшопів «Лабораторія знань: весна у місті», де вивчали пігменти весняних рослин, досліджували морфологію листя та кори, створювали «готелі» для комах-запилювачів, працювали з мікроскопами та навіть готували кольорові смаколики з натуральних барвників.
З вітальними словами до учасників звернулися в.о. ректора Університету Ігор Цепенда, директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович, директорка КП «Центр розвитку міста і рекреації» Руслана Василюк, а також представник Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Іван Мердух.
Другий день проходив у міському парку імені Тараса Шевченка у форматі квесту «Дендродетективи у пошуках скарбів». Учасники об’єдналися у команди, виконували екологічні завдання, змагалися за перемогу, а також створювали сувеніри у техніці малюнків на тканині під час майстер-класу «Квіткова фантазія». Завершенням дня стала участь у природничій акції «Біобліц», де школярі фіксували живі організми в міському середовищі. Усі активності хакатону були професійно організовані викладачами та студентами кафедри біології та екології: Вікторією Гнєзділовою, Олександрою Волчеквською-Козак, Іриною Лисюк, Уляною Семак, Тетяною Кухарською, Анастасією Тернінчук, Василем Стандіо та Романою Матіщук.
Учасники отримали сертифікати, а також заохочувальні подарунки: сертифікати на екскурсії природно-заповідними територіями, солодощі, екочаї від дендропарку «Дружба» та сертифікати на відвідування туристичних локацій Івано-Франківська від партнерів заходу.
Завершенням хакатону стала участь команди переможців, очолюваної доценткою кафедри біології та екології, науковою кураторкою дендропарку «Дружба» Надією Різничук, в акції «Капсула і дерево часу» до Дня університету. Посаджене дерево — символ росту, пам’яті та майбуття — стане своєрідним оберегом для юних дослідників, які, сподіваємось, вже незабаром стануть студентами нашого Університету.
STEFANYKecoHACK–2025 довів, що наука — це не лише про знання, а й про натхнення, взаємодію і любов до світу природи.