У фортечній галереї «Бастіон» відкрилась попленерова виставка «Франківська збірка». Це новий мистецький крок однойменної громадської ініціативи, заснованої у 2024 році випускником Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, знаним книговидавцем Василем Іваночком, спільно з художниками Богданом Губалем, Мирославом Яремаком та Миколою Джичкою.
Метою ініціативи є створення музею образотворчого мистецтва Івано-Франківська, а виставка стала вже третьою масштабною подією в рамках цього задуму.
Участь у пленері взяли й викладачі Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника – кафедри дизайну і теорії мистецтва та кафедри образотворчого, декоративного мистецтва і реставрації.
Серед них:
• Богдан Губаль — заслужений діяч мистецтв України, професор,
• Микола Якимечко — доцент, заслужений діяч мистецтв України,
• Володимир Сандюк — заслужений художник України,
• Олег Чуйко, Надія Бабій — доктори мистецтвознавства, професори,
• Ірина Чмелик — кандидатка мистецтвознавства, доцентка,
• Світлана Повшик — голова Івано-Франківської обласної організації НСХУ.
Серед учасників виставки — і випускники університету, які сьогодні формують культурне середовище: реставратор Валерій Твердохліб, художник і дизайнер Ярема Стецик, арт-фотограф Юрій Бакай, викладачі дитячої художньої школи Назар Кардаш і Оксана Чолій, митці Микола Джичка, Богдан Кузів, Юлія Карпенко, Ольга Цап.
Науковці університету також долучилися до культурно-просвітницьких подій, що супроводжували пленер. Зокрема, професор Богдан Губаль провів творчу зустріч у своїй майстерні, а професорка Ірина Дундяк презентувала лекцію про маловідомі сторінки життя і творчості Опанаса Заливахи.
Цьогорічний міський пленер розпочався 26 квітня, і до нього долучилися 23 митці, які представляють щонайменше шість поколінь художників та різні художні школи і стилі.
Цього разу учасники працювали з урбаністичним простором Івано-Франківська, створюючи композиції лише у чотирьох кольорах: чорному, білому, жовтому та червоному.
Як зазначив у виступі один із ініціаторів, художник Мирослав Яремак, обмеження палітри не зменшувало сили виразності: «Ми живемо у час страшних потрясінь, однак саме такі часи, як правило, визначальні для майбутнього, і найперше мистецтва».
На завершення відкриття відбулося вручення подяк учасникам пленеру та розповсюдження каталогу виставки.
Виставка триватиме до 19 травня. Запрошуємо відвідати!