Дотримання корпоративної етики в інтернет-мережі

У рамках роботи щорічної школи академічної доброчесності відбувся онлайн-вебінар на тему: «Дотримання корпоративної етики в інтернет-мережі» за участі професорсько-викладацького складу Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника.

На вебінарі розглядалися питання пов’язані з медіаграмотністю та інформаційною безпекою, проаналізовано ключові методи розпізнавання маніпуляцій, принципи критичного мислення та інструменти для перевірки достовірності інформації. Окрема увага приділялася питанням кібербезпеки, приватності даних та етичного використання соціальних платформ, особистих інтернет-сторінок в соціальних мережах. Проаналізовано зміст понять інтернет-мобінгу та кібербулінгу. Обговорювалися види юридичної відповідальності за протиправні дії в інтернет-мережі. Розкрито принципи академічної доброчесності, які містяться в локальних актах університету, підстави й умови академічної відповідальності.

У своїх виступах учасники вебінару зазначили, що в сучасному цифровому середовищі соціальні мережі стали основним джерелом інформації, що робить користувачів уразливими до маніпуляцій і дезінформації, а також це сприяє поширенню фейкових новин, когнітивних упереджень та інформаційних атак. Помічено зростання кількості випадків інтернет-мобінгу та інщих форм психологічного насильства в онлайн-просторі.   На їх думку, таке навчання у професіоналів – це цінний спосіб отримати нові знання й практичні навички щодо правил висвітлення особистої інформації в соціальних мережах, що убезпечить їх від інтернет маніпуляцій під час спілкування й ведення особистих сторінок, покращить психоемоційний клімат у колективі та дотримання корпоративної етики загалом.