Ігор Цепенда: «Ми робимо все, щоб наша молодь залишалася в Україні»

Сьогодні до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника завітала Вальбурґа Габсбург Дуґлас — віце-президентка Міжнародної пан’європейської спілки (International Paneuropean Union), а також Райнгард Кльочек — генеральний секретар Міжнародної пан’європейської спілки.

Міжнародна пан’європейська спілка —це найстаріший європейський об’єднаний рух, заснований у 1920-х роках з метою просування ідеї європейської інтеграції. Організація активно сприяє єдності європейських народів на основі спільних культурних і демократичних цінностей.

Спочатку вони зустрілися з в.о. ректора Прикарпатського національного університету Ігорем Цепендою, першою проректоркою Валентиною Якубів та директором департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віктором Кімаковичем.

Ігор Цепенда розповів гостям про університет, діяльність університетської астрономічної та метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван, а також про перспективи роботи Міжнародного центру зустрічей молоді у Микуличині. Він зазначив важливість цих проєктів для молоді та запросив делегацію відвідати ці об’єкти.

«Ми робимо все, щоб українська молодь залишалася в Україні та сприяла її розбудові. Такі проєкти, як у Микуличині, а також програми молодіжних обмінів є важливим інструментом для реалізації цієї мети», — підкреслив Ігор Цепенда.

«Дякую за чудову презентацію ваших проєктів для студентів. Може скластися враження, що в Україні через війну життя зупинилося, але це зовсім не так. Наше завдання — донести до всіх, що Україна живе і розвивається. Якби все тут припинилося, то 30 мільйонів українців уже б перебували в ЄС. Україна — це унікальна держава, і саме це пояснює її силу у боротьбі з російською агресією. Світ має це усвідомити!» — наголосив Райнгард Кльочек.

Під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці, можливості розвитку освітніх програм і залучення українських студентів до міжнародних проєктів. Гості висловили готовність підтримувати ініціативи університету та сприяти розвитку наукового потенціалу в регіоні.

Після зустрічі відбулися лекції для студентів. Вальбурґа Габсбург Дуґлас виступила перед студентами спеціальностей «Міжнародні відносини» та «Міжнародні економічні відносини» з темою «Пан’європа: від ідеї європейської уніфікації до її реалізації». Райнгард Кльочек провів лекцію для студентів спеціальностей «Філологія (німецька мова)» та «Середня освіта (німецька мова)» на тему «Пан’європа — геополітична концепція європейської свободи».