Представники Прикарпатського університету взяли участь у Форумі молодих лідерів на YES 2024

Асистентка кафедри англійської філології Марія Базів та випускниця факультету іноземних мов Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Софія Погуть, взяли участь у Форумі молодих лідерів YES 2024, який є частиною щорічної міжнародної конференції Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Ця подія є однією з найбільших платформ для обговорення майбутнього України у європейському та глобальному контексті, залучаючи світових лідерів, політиків, військових та науковців. YES був заснований у 2004 році Фондом Віктора Пінчука з метою підтримки євроінтеграційних прагнень України та просування діалогу щодо її безпеки, реформ та міжнародного розвитку.

Щороку конференція стає майданчиком для глибоких дискусій про ключові виклики, що стоять перед Україною та світом.

У рамках Young Leaders Forum, який є частиною YES, учасниці з нашого університету мали унікальну можливість брати участь у дискусіях з провідними експертами та державними діячами.

Серед спікерів, з якими відбулися зустрічі та обговорення, були такі видатні особистості, як:

• Борис Джонсон – колишній прем’єр-міністр Великої Британії

• Курт Волкер – колишній посол США при НАТО, спецпредставник США з питань України

• Джон Гербст – директор Євразійського центру Atlantic Council, колишній посол США в Україні

• Мередіт Віттекер – президент месенджера Signal, активістка в сфері технологій та приватності

• Тимофій Милованов – президент Київської школи економіки, колишній міністр економіки України

• Ніл Ферґюсон – британський історик, старший науковий співробітник в Гуверовському інституті

• Енн Епплбом – лауреатка Пулітцерівської премії, історикиня та журналістка, яка спеціалізується на історії Східної Європи

Форум охоплював низку актуальних тем: майбутнє України в контексті європейської безпеки, можливості післявоєнного відновлення, розвиток економіки та важливість міжнародної співпраці для подолання викликів.

«Участь у YES 2024, а особливо у Young Leaders Forum, стала неймовірно важливим досвідом. Нам випала унікальна нагода поспілкуватися з провідними експертами та обговорити актуальні питання майбутнього нашої держави та її інтеграції в європейську спільноту. Це надихає на подальшу роботу та розвиток, зокрема у сфері освіти й співпраці з міжнародними партнерами», — поділилися учасниці з Прикарпатського національного університету.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника пишається участю своїх представниць у міжнародних подіях, які сприяють зміцненню ролі університету у глобальному освітньому просторі та відкривають нові перспективи для розвитку міжнародних контактів.