ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Політичні процеси сучасності: глобальний та регіональний виміри»

27 травня в Прикарпатському університеті відбувалася ІІІ Всеукраїнська науково – практична конференція «Політичні процеси сучасності: глобальний та регіональний виміри». Організували конференцію кафедри політології та політичних інститутів і процесів факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського університету та Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. Захід проходив у форматі онлайн.

Участь у роботі конференції взяли науковці і викладачі Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, представники навчальних закладів Києва, Дніпра, Львова, Ужгорода ,Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Сєвєродонецька та інших міст.

Науковий форум відкрив завідувач кафедри політології, доктор політичних наук, професор Василь Климончук. Він у своєму виступі наголосив на важливості широкого публічного обговорення,  критичного осмислення, співставлення думок,  напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо актуальних проблем політичної науки, політичних процесів сучасності, їх глобального та регіонального вимірів.

З вітальним словом до учасників онлайн-конференції звернувся ректор університету, доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда. Він підкреслив, що «сьогоднішня зустріч науковців є відповіддю на фундаментальні запити суспільства та розуміння впливу політичних процесів на регіональний та глобальний виміри політики,  на виклики,  які стоять перед Україною та світом в контексті сучасних політичних процесів».

Зі вступним словом також виступив заступник директора Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, доктор політичних наук, професор Юрій Шайгородський,  який акцентував увагу на важливості  подальшої   співпраці  між науковими установами  в контексті вивчення актуальних проблем сучасної світової та української політики.

Також учасників конференції привітав завідувач кафедри політичних інститутів та процесів, доктор історичних наук, професор Василь Марчук. Він акцентував увагу на актуальності заходу, важливості подальшої співпраці та побажав плідної роботи.

У рамках програми онлайн-конференції на пленарному засіданні відбулися доповіді науковців з низки питань. Зокрема, йшлося про теоретико-методологічні підходи до аналізу політичних процесів; політичні інститути та процеси на сучасному етапі суспільного розвитку; вибори та електоральні процеси в Україні та країнах Центрально – Східної Європи: глобальний і регіональний виміри; консолідацію українського суспільства: етнополітичний та ціннісний виміри; сучасну систему міжнародних відносин. Конфлікти та кризи ХХІ століття.

Після завершення пленарного засідання конференція продовжила роботу в секціях. Науковці, викладачі, аспіранти, магістранти та студенти виступили з науковими доповідями.