Досвід успішних психологів: мотиваційні зустрічі зі студентами

З майбутніми психологами проведено низку тематичних занять і майстер-класів, спрямованих на розвиток їх професійного самовизначення відповідно до вимог обраної професії та профілю подальшої освіти, а також на усвідомлення себе, як суб’єкта конкретної професійної діяльності . Відтак у межах навчального курсу «Психотерапія» (доц. Паркулаб О.Г.) організовано мотиваційні зустрічі з психологами, які пройшли фахову терапевтичну підготовку і готові поділитися своїм досвідом зі студентами факультету психології. Головним їх практичним завданням є поглиблення знань здобувачів освіти та набуття фахових компетентностей.

Наразі відбулися два майстер-класи, в яких взяло участь понад 70 осіб (бакалаври 3-4-го курсів та магістри 2-го курсу) спеціальності «Психологія». Першу онлайн зустріч, присвячену практичним аспектам когнітивно-поведінкової терапії, провела Марія Попіль, кандидат психологічних наук, доцент, клінічний психолог (м. Дрогобич). Психологиня розкрила специфіку своєї роботи в приватній клініці, схарактеризувала типові звернення клієнтів по психологічну допомогу. На прикладі роботи з клієнткою ознайомила зі структурою психотерапевтичного процесу і техніками КПТ. Інша зустріч відбулася з психологинею Маргаритою Гутеря (м. Полтава), яка ознайомила студентів з теорією і практикою застосування методу символдрами. Її досвід викликав інтерес у майбутніх психологів до практичної діяльності, позаяк під час майстер-класу їм самим було надано можливість виконати проєктивну вправу і надати зворотний зв’язок, а також попрацювати з фрагментами зображувальних робіт клієнтів.